Cel
Adresat: Szkolenie przeznaczone jest dla osób odpowiedzialnych za prawidłowe kształtowanie systemu wynagradzania w danym zakładzie pracy oraz naliczanie płac z uwzględnieniem przepisów wewnątrzzakładowych i źródła finansowania świadczeń dla osób zatrudnionych. Specjaliści ds. wynagrodzeń, kierownicy działów kadrowo-płacowych lub specjaliści ds. kadr i płac, którzy zajmują się na co dzień obowiązkami pracodawcy wynikającymi z obowiązku zapłaty pracownikom i osobom wykonującym czynności w oparciu o inne formy zatrudnienia będą mogli ugruntować swoją wiedzę dotyczącą naliczania wynagrodzeń z uwzględnieniem limitów zwolnień składkowo-podatkowych. Odbiorcami szkolenia mogą być zarówno kierownicy jak specjaliści kadrowo-płacowi pracujący zarówno w korporacjach, biurach rachunkowych, firmach outsourcingowych jak również w małych i średnich firmach.
Cel: Analiza katalogu zwolnień składkowo-podatkowych biorąc pod uwagę limity i zapisy w wewnątrzzakładowych przepisach o wynagradzaniu to podstawa dobrego podejście do właściwie funkcjonującego systemu wynagradzania w danym zakładzie pracy. Wiedza na temat tego, co może być objęte zwolnieniem składkowym to nie tylko korzyść dla płatnika, ale także dla ubezpieczonego. Stanowiska urzędowe i najnowsze orzecznictwo sądowe to nieodłączny element przekazywanej wiedzy ze wskazaniem najlepszych praktyk i najbardziej popularnych rozwiązań, jakie pracodawcy wdrażają na co dzień. Wskazanie korzyści z posiadania Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych to uzupełnienie informacji, które każdy pracodawca powinien posiadać.
Korzyści: Praktyczny charakter szkolenia pozwala uczestnikom uporządkować posiądą wiedzę z zakresu sporządzania list płac w różnych sytuacjach z uwzględnieniem zwolnień składkowo-podatkowych oraz źródeł finansowania świadczeń dla osób zatrudnionych. Zagadnienia wyjaśnione zostaną w przystępny sposób. Przykłady z życia wzięte oraz rady dotyczące sposobów uniknięcia błędów to tylko część korzyści, jakie towarzyszą udziałowi w tym szkoleniu.
Forma zajęć: wykład trenera, studia przykładów, analiza orzecznictwa, ćwiczenia, dyskusja i wymiana doświadczeń oraz sesja odpowiedzi na pytania uczestników zadawane na bieżąco oraz na podsumowanie zajęć po zrealizowaniu programu.
Program
Wykładowca: Elżbieta Młynarska – Wełpa – specjalista w zakresie płac i kadr
Program kursu (8 godzin wykładowych):
- Katalog zwolnień składkowo-podatkowych ze wskazaniem aktualnie obowiązujących limitów.
- Kilka list płac w danym miesiącu a naliczenia płacowe uwzględniające limity zwolnień składkowo-podatkowych, źródła finansowania świadczeń oraz wpływ niepieniężnych składników płacowych na podstawę oskładkowania, opodatkowania i PPK.
- Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych okiem płacowca.
- Zapisy w wewnątrzzakładowych przepisach o wynagradzaniu a możliwość zastosowania zwolnień składkowo-podatkowych w praktyce.
- Oskładkowania i opodatkowanie świadczeń w naturze przekazywanych pracownikom przebywających na urlopach macierzyńskich i wychowawczych.
- Najciekawsze stanowiska urzędowe i orzecznictwo sądowe dotyczące wynagrodzenia i świadczeń okołopłacowych przekazywanych przez pracodawcę osobom zatrudnionym.
- W jaki sposób można oszczędzać finansując świadczenia pracownikom?
- Sesja odpowiedzi na pytania uczestników szkolenia.
Dodatkowe informacje
Przed szkoleniem otrzymają Państwo:
- dostęp do spotkania video z wykładowcą za pośrednictwem programu/aplikacji Microsoft Teams.
- materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.
Szkolenie trwa 8 godzin wykładowych i składa się z sesji video z wykładowcą:
- Sesja video I 9.00 – 10.30
- Sesja video II 10.45 – 12.15
- Sesja video III 12.45 – 14.15
- Sesja video IV 14.30 – 16.00
- komputer z kamerą i głośnikiem,
- stabilny dostęp do Internetu