Miejsce:
online
Kategoria
Kadry/płace Prawo
Typ:
Szkolenie
Tryb:
Szkolenie krótkie (9:00-16:00)
Termin rozpoczęcia:
07.09.2023
Godzina rozpoczęcia:
09:00
Koniec zapisów:
07.09.2023
Wykładowca:
Kędziora Jacek

Opłata:
430,00 zł - cena podstawowa
408,50 zł - cena dla członków Stowarzyszenia

Program

Wykładowca: Jacek Kędziora – specjalista ds. kadr, adwokat

Program kursu (8 godzin wykładowych):
    1. Nowe obowiązki informacyjne pracodawcy
      • Nowa informacja o warunkach zatrudnienia – rewolucyjne zmiany, treść, terminy, forma przekazania pracownikowi, czy aktualizować informację przekazaną osobom, które zatrudniono w poprzednim stanie prawnym;
      • Informacja o warunkach zatrudnienia pracowników delegowanych do pracy na okres przekraczający 4 tygodni poza teren Polski
      • Jak aktualizować ten dokument?
      • Inne obowiązki informacyjne wykraczające poza zakres tzw. informacji dodatkowej o warunkach zatrudnienia pracownika np. obowiązek poinformowania o procedurze awansu.
    2. Umowa o pracę w świetle nowych przepisów
      • Nowości w zakresie umowy na okres próbny
      • Czy zmianie ulegają zasady rozwiązywania umów terminowych?
      • Równoległe dodatkowe zatrudnienie – czy pracodawca będzie mógł w tym zakresie ograniczać pracownika?
      • Jaki ma to wpływ na zakaz konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy?
    3. Urlop rodzicielski w świetle zmian Kodeksu pracy oraz dyrektywy work-life balance
      • Nowy wymiar urlopu rodzicielskiego?
      • Jak wygląda tryb wnioskowania o ten urlop?
      • Jakie terminy proponuje ustawodawca?
      • Wykorzystywanie urlopu w częściach i łączenie urlopu z pracą – czy to możliwe?
      • Przepisy przejściowe
    4. Nowe zasady dotyczące urlopu ojcowskiego
      • Komu przysługuje urlop ojcowski?
      • Termin na wykorzystanie urlopu – jak wyglądają nowe zasady i co stanowią przepisy przejściowe?
      • Wymiar urlopu
      • Forma wniosku
    5. Urlop opiekuńczy –  nowość w Kodeksie pracy
      • Cel urlopu
      • Komu przysługuje?
      • Jaki jest wymiar tego urlopu?
      • Na jakich zasadach pracownik może skorzystać z tego uprawnienia?
      • Urlop w świadectwie pracy
    6. Zwolnienie z powodu siły wyższej
      • Jakie są przesłanki ubiegania się o to zwolnienie od pracy?
      • Wymiar tego zwolnienia
      • Jak wnioskować? – tryb, termin i forma
      • Czy pracodawca musi uwzględnić wniosek
      • Co z wynagrodzeniem za czas tego zwolnienia?
      • Nowe zwolnienie w świadectwie pracy
    7. Elastyczna organizacja czasu pracy
      • Czym jest elastyczna organizacja pracy?
      • Kogo dotyczy?
      • W jaki sposób pracownik może ubiegać się o to uprawnienie?
      • Czy pracodawca jest zobowiązany uwzględnić wniosek?
    8. Ochrona trwałości stosunku pracy w kontekście korzystania z uprawnień rodzicielskich
      • Komu przysługuje szczególna ochrona przed zwolnieniem?
      • Nowe granice czasowe tej ochrony
      • Dopuszczenie do pracy po zakończeniu urlopów związanych z rodzicielstwem?
    9. Nowy wzór świadectwa pracy
    10. Nowości w zakresie dokumentacji pracowniczej
    11. Praca zdalna
      • Definicja pracy zdalnej – praca zdalna całkowicie lub częściowo (hybrydowo)
      • Czy praca zdalna dotyczy jedynie pracowników administracyjno-biurowych?
      • Praca zdalna jako rozwiązanie zbiorowe (dla poszczególnych grup pracowników) a praca zdalna powierzana w trybie indywidualnym
      • Zasady powierzania pracy zdalnej w trybie indywidualnym (porozumienie stron, polecenie pracodawcy, wniosek pracownika)
      • Dokumentacja wdrażająca pracę zdalną – przykładowe wzory dokumentów
      • Kontrola pracownika wykonującego pracę zdalną
      • Zapewnienie warunków BHP i wypadek przy pracy zdalnej
      • Zwrot kosztów towarzyszących wykonywaniu pracy zdalnej
      • Ryzyka związane z niewłaściwym ustaleniem wysokości zwrotu kosztów towarzyszących pracy zdalnej
    12. Kontrola na obecność oraz środków działających podobnie do alkoholu
      • Jaki jest zakres kontroli i kogo dotyczy?
      • Kontrola prewencyjna a kontrola przeprowadzana w razie uzasadnionego podejrzenia co do stanu pracownika
      • Jak wdrożyć kontrolę, aby dowody pozyskane w jej wyniku były legalne?
      • Jak przeprowadzać kontrolę?
      • Jakie czynności podjąć w następstwie wyniku wskazującego na zawartość alkoholu lub substancji działających podobnie do alkoholu?
      • Kontrola osób wykonujących pracę na innej podstawie niż stosunek pracy ( umowy cywilnoprawne w tym B2B)
      • Przykładowa dokumentacja
    13. Wybrane bieżące zagadnienia z zakresu prawa pracy, w tym wybrane zagadnienia związane z powołaniem pracownika do służby wojskowej w świetle ustawy o obronie Ojczyzny
    14. Zmiany w zakresie odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
    15. Wzmocnienie ochrony prawnej działaczy związkowych
    16. Wyłączenie dodatku za uciążliwość pracy z minimalnej płacy
    17. Inne bieżące zagadnienia z zakresu prawa pracy
    18. Odpowiedzi na pytania Uczestników szkolenia.

Dodatkowe informacje

Szkolenie on-line.
Uczestnictwo w szkoleniu wymaga wcześniejszej opłaty.

Przed szkoleniem otrzymają Państwo:

  • dostęp do spotkania video z wykładowcą za pośrednictwem programu/aplikacji Microsoft Teams,
  • materiały szkoleniowe w formie elektronicznej.

Szkolenie trwa 8 godzin wykładowych i składa się z sesji video z wykładowcą:

  • Sesja video I 9.00 – 10.30
  • Sesja video II 10.45 – 12.15
  • Sesja video III 12.45 – 14.15
  • Sesja video IV 14.30 – 16.00
Wymagania techniczne
  • komputer z kamerą i głośnikiem,
  • stabilny dostęp do Internetu.
Masz konto - zaloguj się
Przypomnij hasło
Nie masz konta - wypełnij formularz Dane uczestnika szkolenia
PESEL niezbędny do wystawienia zaświadczenia zgodnego z § 23 ust. 4 rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 6 października 2023 roku w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (tj. Dz. U. poz. 2175)
Adres zamieszkania uczestnika
Adres korespondencyjny uczestnika
Kalkulacja ceny

Jestem członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce od ponad roku i korzystam ze zniżki w cenie kursu zgodnie z ofertą szkoleniową.

Proszę wybrać wariant zapłaty za szkolenie. *

Płatnik
Dane do faktury
Płatność

Konto

Kod rabatowy

Deklaracja uczestnika szkolenia

Płocka 17 lok. 25
01-231 Warszawa

tel. 885 305 645

PKO Bank Polski S.A. 31 1020 1156 0000 7402 0007 5119